Futbol

Tarix: 16 Yanvar 2021

14:30 Konyaspor v Goztepe
15:00 Green Buffaloes v Kabwe Warriors
15:00 Leixoes v Chaves
15:30 Hellas Verona v AC Milan
16:00 Al-Futowa v Al-Wathbah
16:00 Al-Ittihad v Al-Wahda
16:00 Al-Jaish v Al-Horgelah
16:00 Al-Karamah v Jableh SC
16:00 Al-Sahel v Al-Horiyah
16:00 Al-Taleiah v Tishreen
16:00 Bochum v Nuernberg
16:00 Erzgebirge Aue v Fortuna Duesseldorf
16:00 Hannover 96 v St. Pauli
16:00 Hutteen v Al-Shorta
16:30 Middlesbrough v Birmingham City
16:30 Wolverhampton Wanderers v West Bromwich Albion
16:45 AE Karaiskakis v Levadiakos
16:45 Apolonia v Laci
16:45 KF Tirana v Kastrioti
16:45 OF Ierapetra v Diagoras Rodos
16:45 Panachaiki v Trikala
16:45 Skenderbeu v Partizani
17:00 AFC Wimbledon v Sunderland
17:00 Al-Ahly v FC Ma'an
17:00 Al-Dhafra v Al-Wasl
17:00 Bonner SC v Sportfreunde Lotte
17:00 Cittadella v Ascoli Calcio 1898 FC
17:00 Eintracht Stadtallendorf v TSG Balingen
17:00 Elversberg v Sonnenhof Grossaspach
17:00 FC Giessen v Bayern Alzenau
17:00 FCA Walldorf v Aalen
17:00 FSV Frankfurt v Mainz 05 II
17:00 Fortuna Duesseldorf II v SV Straelen
17:00 Fortuna Koeln v Bergisch Gladbach
17:00 Gaziantep FK v Kayserispor
17:00 Hallescher FC v Bayern Munich II
17:00 Hessen Kassel v Hoffenheim II
17:00 Indeni FC v Buildcon
17:00 Inter Star v Le Messager Ngozi
17:00 Istanbul Basaksehir v Sivasspor
17:00 Kayanza United v Aigle Noir
17:00 Khorfakkan v Al-Jazira
17:00 Kitwe United v Lumwana Radiants
17:00 Les Elephants v Rukinzo
17:00 Lippstadt v VfB Homberg
17:00 Luebeck v Hansa Rostock
17:00 Mlada Boleslav v FC Zbrojovka Brno
17:00 Monza v Cosenza
17:00 Musongati v Bujumbura City
17:00 NC Magra v Paradou AC
17:00 Oberhausen v FC Wegberg-Beeck
17:00 Opava v FC Fastav Zlin
17:00 Pisa v Brescia
17:00 Pordenone Calcio v Venezia
17:00 Preussen Muenster v SV Roedinghausen
17:00 Prison Leopards v Forest Rangers
17:00 RW Ahlen v Wuppertal
17:00 Red Arrows v NAPSA Stars FC
17:00 SC Verl v Kaiserslautern
17:00 SC Wiedenbrueck v RW Essen
17:00 TOP Oss v Telstar
17:00 TSV Schott Mainz v TSV Steinbach
17:00 TuS RW Koblenz v Bahlinger SC
17:00 Ulm v Pirmasens
17:00 Unterhaching v Magdeburg
17:00 VfB Stuttgart II v Freiburg II
17:00 WA Tlemcen v JS Kabylie
17:30 ASJ Soyaux v Paris FC
17:30 CR Belouizdad v MC Oran
17:30 ES Setif v MC Alger
17:30 Fleury Merogis U.S v Le Havre
17:30 GPSO 92 Issy v Dijon Foot
17:30 Pink Bari v Florentia San Gimignano
17:30 Sassuolo v Empoli
18:00 Bologna v Hellas Verona
18:00 Fermana v Legnago Salus
18:00 Imolese Calcio v Matelica
18:00 Lucchese v Renate
18:00 Omonia Nicosia v Ethnikos Achnas
18:00 Pro Patria v Alessandria
18:00 S.S. Arezzo v R.C. Cesena
18:00 Toulouse v Grenoble
18:00 Troyes v Sochaux
18:00 USM Alger v RC Relizane
18:30 Borussia Dortmund v Mainz 05
18:30 FC Koeln v Hertha Berlin
18:30 Hoffenheim v Arminia Bielefeld
18:30 Werder Bremen v Augsburg
18:30 Wolfsburg v RB Leipzig
18:45 Linense v CD Marino
18:45 SD Leioa v Real Sociedad B
19:00 AFC Bournemouth v Luton Town
19:00 AFC Fylde v Blyth Spartans
19:00 Accrington Stanley v Gillingham
19:00 Al-Faisaly v Al-Wehdat
19:00 Alfreton Town v Boston United
19:00 Alloa Athletic v Hearts
19:00 Barrow v Scunthorpe United
19:00 Billericay v Dulwich Hamlet
19:00 Blackburn Rovers v Stoke City
19:00 Bolton Wanderers v Cheltenham Town
19:00 Bradford City v Crawley Town
19:00 Bradford PA v Chester FC
19:00 Bristol City v Preston North End
19:00 Bristol Rovers v Charlton Athletic
19:00 Burton Albion v Ipswich Town
19:00 Cardiff City v Norwich City
19:00 Celtic v Livingston
19:00 Chorley v Farsley Celtic AFC
19:00 Colchester United v Cambridge United
19:00 Cova da Piedade v Vilafranquense
19:00 Curzon v Telford
19:00 Dartford v Hungerford Town
19:00 Deportivo Alaves B v Real Union
19:00 Derby County v Rotherham United
19:00 Dundee FC v Ayr United
19:00 Fleetwood Town v Portsmouth
19:00 Forest Green Rovers v Port Vale
19:00 Gateshead FC v Guiseley
19:00 Grimsby Town v Southend United
19:00 Hamilton Academical v Dundee United
19:00 Hampton & Richmond v Ebbsfleet United
19:00 Havant and Waterlooville v Eastbourne Borough
19:00 Hemel Hempstead v Concord Rangers
19:00 Hibernian v Kilmarnock
19:00 Hull City v Blackpool
19:00 Leeds United v Brighton & Hove Albion
19:00 Leyton Orient v Morecambe
19:00 Maidenhead United v Yeovil Town
19:00 Newport County v Salford City
19:00 Northampton Town v Oxford United
19:00 Nottingham Forest v Millwall
19:00 Peterborough United v Milton Keynes Dons
19:00 Plymouth Argyle v Crewe Alexandra
19:00 Queen of South v Arbroath
19:00 Raith Rovers v Inverness CT
19:00 Reggina v Lecce
19:00 Rochdale v Wigan Athletic
19:00 Ross County v Aberdeen
19:00 Slough Town v Braintree Town
19:00 Slovacko v Karvina
19:00 Slovan Liberec v Bohemians 1905
19:00 St. Johnstone v St. Mirren
19:00 Stevenage v Tranmere Rovers
19:00 Swindon Town v Doncaster Rovers
19:00 Walsall v Oldham Athletic
19:00 Watford v Huddersfield Town
19:00 West Ham United v Burnley
19:00 Wrexham v Dover
19:15 Asteras Tripolis v Panetolikos
19:15 Oostende v Kortrijk
19:30 Compostela v Unionistas de Salamanca
19:30 FC Emmen v Vitesse
19:30 Pacos de Ferreira v Braga
20:00 Al-Wahda v Baniyas
20:00 Antalyaspor v Trabzonspor
20:00 Athletic Bilbao B v Arenas Getxo
20:00 Benfica B v Academica
20:00 Cameroon v Zimbabwe
20:00 Marino Luanco v Numancia
20:00 Marseille v Nimes
20:00 Portugalete v Racing Santander
20:30 Anorthosis v Nea Salamis
20:30 Avellino v Cavese
20:30 CD Laredo v SD Amorebieta
20:30 Mantova v Triestina
21:00 Torino v Spezia
21:00 Vizela v Penafiel
21:30 AE Larissa v Apollon Smirnis
21:30 Fulham v Chelsea
21:30 Royal Excel Mouscron v Genk
21:30 Slavia Prague v Sigma Olomouc
21:30 VfB Stuttgart v Borussia Moenchengladbach
21:30 Waasland-Beveren v Zulte Waregem
21:45 Sparta Rotterdam v PSV Eindhoven
22:00 AC Ajaccio v Caen
22:00 Amiens v Le Havre
22:00 Auxerre v Chateauroux
22:00 Chambly v Niort
22:00 Clermont Foot v Dunkerque
22:00 Dinamo Bucuresti v Chindia Targoviste
22:00 Guingamp v Nancy
22:00 Rodez v Pau
22:00 Valenciennes v Paris FC
22:00 Vitoria de Guimaraes v Farense
04:30 America MG v Botafogo SP
04:30 Huachipato v Santiago Wanderers
04:30 Palmeiras v Gremio
23:00 FC Utrecht v Heracles
23:00 Mali v Burkina Faso
23:00 PEC Zwolle v Fortuna Sittard
23:30 CS Alagoano v Avai FC
23:45 AP Turris v Vibonese
23:45 Alma Juventus Fano v Gubbio
23:45 Barnsley v Swansea City
23:45 Pistoiese v Giana Erminio
23:45 Sampdoria v Udinese
23:45 Sporting Charleroi v KV Mechelen
00:00 AZ Alkmaar v ADO Den Haag
00:00 Angers v Paris Saint-Germain
00:00 Leicester City v Southampton
00:30 Tondela v Boavista
02:00 Fluminense v Sport Recife
02:00 Juventude v Cruzeiro
Canc Thes Sport v Roeselare
Post Achyronas Liopetriou v PAEEK
Post Alfreton Town v Hereford
Post Alki Oroklinis v Digenis Morphou
Post Annan Athletic v Cowdenbeath
Post Ballymena United v Crusaders
Post Bath City v St Albans
Post Borussia Moenchengladbach II v Schalke 04 II
Post Brackley Town v Bradford PA
Post Caernarfon v Aberystwyth
Post Carrick Rangers v Glenavon
Post Cefn Druids AFC v Barry Town
Post Cliftonville v Larne
Post Clyde v East Fife
Post Coastal Union v Azam FC
Post Coventry City v Sheffield Wednesday
Post Darlington v Chorley
Post Dessel v UR La Louviere Centre
Post Dodoma Jiji FC v JKT Tanzania
Post Dumbarton v Forfar Athletic
Post Dynamo Dresden v Wehen Wiesbaden
Post E.N.TH.O.I. Lakatamias v ASIL Lysi
Post Elgin City v Edinburgh City
Post Falkirk v Montrose
Post Flint Town United v TNS
Post Homburg v Kickers Offenbach
Post KFC Mandel United v FCV Dender EH
Post Kidderminster Harriers v Spennymoor Town FC
Post Leonesa v Sporting Gijon B
Post Maidstone v Chippenham Town
Post Mansfield Town v Carlisle United
Post Omonia Aradippou v AEZ Zakakiou
Post Othellos Athienou v Ayia Napa
Post PAE Chania v Doxa Dramas
Post PO Xylotympou 2006 v Akritas Chlorakas
Post Partick Thistle v Cove Rangers
Post Penybont v Connah's Quay
Post Peterhead v Airdrieonians
Post Portadown v Dungannon Swifts
Post Queen's Park v Stranraer
Post Queens Park Rangers v Wycombe Wanderers
Post Real Madrid Castilla v Las Rozas CF
Post Saarbruecken v FSV Zwickau
Post Shrewsbury Town v Lincoln City
Post Simba SC v Mtibwa Sugar
Post Stenhousemuir v Albion Rovers
Post Stirling Albion v Brechin City
Post Tanzania Prisons v Kinondoni MC
Post Warrenpoint Town v Glentoran
Post Welling United v Tonbridge Angels
Post York City v Gloucester City
Post Ypsonas v Anagennisi Deryneia